İshale Ne İyi Gelir? Evde, Doğal ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

İshale ne iyi gelir nasıl geçer tedavisi nasıldır sitemizde detaylı olarak işlemeye çalışacağız. Ayrıca ishale ne iyi gelir evdeishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler incelediğimiz konular içerisindedir. İshale ne iyi gelir tedavisi nasıldır yazımız içerisinde bulacaksınız.

İshale ne iyi gelir İbrahim SaraçoğluAhmet Maranki ve Suna Dumankaya gibi herbalistler kesin çözüm yollarını aramışlar ve ishal problemi olanlara doğal ve bitkisel tavsiyelerde bulunmuşlardır. Genelde bu tür karın ağrısı ve ishal sorunu olan kişiler ishali ne keser kesin çözüm nedir ve mikroplu ishale ne iyi gelirishale iyi gelen şeylerishale iyi gelen meyveler sorgulamasıyla ishale doğal tedavi yolları aramaktadır. Karın ağrısı ve ishale ne iyi gelir yazımıza başlıyoruz.


İshale Ne İyi Gelir?


Karın ağrısı ve ishale ne iyi gelir tedavisi nasıldır alt başlığı ile inceleyeceğimiz konular şu şekilde olacaktır. İshale ne iyi gelir evde , ishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler hakkında olacaktır.

İshal için uygulanan tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralamak mümkün.

 • İshal evde tedavi yöntemleri
 • İshal doğal tedavi yöntemleri
 • İshal bitkisel tedavi yöntemleri
 • İshal tıbbi tedavi yöntemleri
 • İshal ilaçları

İshal Nasıl Geçer?


İshal hemen hemen herkesin yaşayabileceği bir sağlık problemidir ve bu sağlık problemi pek çok sebepten dolayı oluşabilmektedir. İshal rahatsızlığı, kişilerde özellikle herhangi bir enfeksiyon sebebi ile oluştuysa bu durum genellikle problem oluştuk bir ya da iki gün gibi kısa bir süre sonra tedaviye gerek duyulmadan kendi kendine iyileşmektedir.

Küçük yaşlarda ki çocuklarda oluşan, ishal problemi yetişkin bireylere göre daha uzun sürebilmektedir. Küçük çocuklarda ishal hastalığı genellikle beş ile yedi gün içerisinde kendi kendine geçer fakat bu durum çok nadir bir durum da olsa bazı zamanlar iki haftadan daha uzun sürer. Yetişkin bireylerde ise ishal rahatsızlığı genelde iki ile dört gün içinde bir tedavi uygulanmadan kendi kendine düzelir, fakat bazı enfeksiyonlar bir hafta ya da çok daha fazla sürebilir.

İshal rahatsızlığının kısa bir sürede geçmesini beklerken, aşağıda belirtmiş olduğumuz tavsiyelere dikkat ederek ve bahsettiğimiz yolları izleyerek belirtilerinizi bir miktar da olsa hafifletebilirsiniz.


Bol Sıvı Tüketimi

Gün içerisinde yeterli miktarda su içmeniz gerekmektedir. Bu durum yalnızca ishal probleminin tedavisi için değil aynı zaman da vücudunuzun sağlığı için de oldukça önemli bir durumdur. Özellikle ishal hastalığı ile beraber kişiler de kusma eylemi olduğunda, dehidrasyonu önlemek için bol bol sıvı almak çok önemlidir. Masanızın üzerinde bir şişe ya da küçük bir sürahi de su koyarak sık sık küçük miktarda su içmenize oldukça yardımcı olmaktadır.

Yetişkinler ideal olarak kullanmak için gün içerisinde bol miktarda su, tuz ve şeker içeren sıvılar içmelidir bu sıvılara örnek olarak çorba suyu ya da meyve suyu gibi sıvıları örnek verebiliriz bunların yanı sıra başka sıvıları da bol miktarda tüketilebilir. Eğer gün içerisin de yeterli miktarda sıvı tüketiyor ve bol miktarda su içiyorsanız idrarınız açık sarı ya da neredeyse berrak denecek şekilde su gibi olacaktır. Yani idrar renginize bakarak vücudunuz için yeterli miktarda sıvı tüketip tüketmediğinizi kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Bebekler ve yaşı küçük olan çocukların gün içerisinde bol miktarda su içmeleri ve sıvı kaybı yaşamamaları oldukça çok önemlidir. Çocuğunuza kusma eylemi ihtimaline karşı ishal hastalığına yakalandığı zamanlar da sık sık su içirin. Eğer içmemek için diretiyorsa az da olsa içirmeye çalışın çünkü küçük bir miktar su bile hiç olmamasından çok daha iyidir.

Katkı maddesi içeren hazır paketlenmiş meyve suyu ya da gazlı içeceklerden kaçınılmalıdır çünkü bu tarz paketlenmiş gıdalar oldukça tehlikeli olmasının yanı sıra bu gıdalar çocuklarda ki ishal hastalığını çok daha fazla kötüleştirebilir.


Oral Rehidrasyon Çözeltisi

Kilonuz oldukça düşük ise yani zayıfsanız ya da yaş durumunuz ilerlemişse yaşlı sayılacak ya da orta yaş sonlarında olduğunuz bir yaşınız varsa bunlar ishal problemi ile birleştiğinde vücudunuzu ve sizi büyük oranda zor bir duruma sokabilir. Bu sebep ile, doktorunuz ya da eczacınız size dehidrasyon sorununu önlemek için oral rehidrasyon çözeltisi önerebilir.

Oral rehidrasyon çözeltisi, kişiler de daha önce meydana gelen dehidrasyonu tedavi etmek ve iyileştirmek için de oldukça fazla tercih edilir ve kullanılabilir. Rehidrasyon solüsyonları hem doktor tarafından reçete edilmekte hem de eczanelerden rahatlıkla temin edilebilmektedir. Su içerisinde çözünmüş olan bu sıvı tuz ve glikoz gibi ishal hastalığı ile beraber vücuttan atılan ve kaybedilen bir diğer önemli minerallerin de yenilenmesine büyük oran da yardımcı olur.


Çocuklarda Oral Rehidrasyon Çözeltisi Kullanımı

İshal problemi neticesinde başvurduğunuz aile doktorunuz ya da acil servis doktoru size bu ilacı çocuğunuz için reçete halinde yazıp verebilir fakat doktora başvurmadan da eczacınıza durumu anlattığınız takdirde çocuğunuza susuz kalma riski altında ise bir oral rehidrasyon çözeltisi önerebilir. Çocukların tüketmeleri ve içmeleri gereken sıvı miktarı, çocuğunuzun boyuna ve ağırlığına bağlı olmuş olacaktır. Çok kısa ve zayıf bir çocuğa verilen miktar ile biraz daha iri bir vücuda sahip olan çocuğa verilecek olan sıvı miktarı daha farklı olacaktır.

Çocuklarda meydana gelen sıvı kaybı problemi vücut için çok daha büyük bir risk oluşturabileceği için her zaman ilk olarak bir doktora başvurulmalı ve doktor önerisi doğrultusunda oral rehidrasyon çözeltisi kullanılmalıdır. Çocuğunuzun sağlık durumuna göre ve bünyesine göre başka ilaçlar ya da tedavi yöntemleri de önerebilir bu sebep ile ilk olarak bir doktora başvurmanızda fayda vardır.


Yemek Yeme

İshal hastalığı durumunda yemiş olduğunuz yemek de çok önemli bir etkendir. Fakat bu durumda yemek yeme ile ilgili fikirler ikiye bölünmektedir. Bunun ile birlikte, yapılmış olan araştırmalar neticesinde pek çok uzman ishal problemine yakalandığınızı hissettiğiniz an evde bulunan katı yiyecekleri tüketmenizi ve katı gıdalar yemeniz gerektiğini söyler ve bu durumun tedavisini bu şekilde kabul eder. Katı gıdaları tüketirken yine de küçük ve hafif besinler yemeye dikkat edin ve midenizi rahatsız etmeyecek besinleri yiyin ve aynı zamanda içerisinde oldukça fazla yağ bulunan ya da çok baharatlı yiyecekleri yemekten de kaçının.

Daha sık bir şekilde yenilebilecek yiyecekler arasında genellikle patates, pirinç, muz, çorba ve pek çok haşlanmış sebze bulunmaktadır. Bu gıdaları tüketmek ishal probleminizin hızlı bir şekilde geçmesi için çok daha fazla etkili olabilecektir. Aynı zamanda bu gıdaların yanı sıra tuzlu gıdalar tüketmeniz de bu hastalığın iyileşmesine büyük oran da yardımcı olabilmektedir.

Bazı durumlar da ishal hastalığı ile birlikte kusma eylemi de oldukça fazla yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda hastalar yemek yemek istemeyebilir ve gıdalardan uzak kalmak isteyebilir. Eğer böyle bir durum yaşıyorsanız ve iştahınızı büyük oran da kaybettiyseniz bu gibi durumlar da kendini sıkıp yemek yemek istemeyebilirsiniz, fakat elinizden geldiğince ve mümkün olduğunca yemeye ve su ya da bol miktarda sıvı tüketip içmeye devam etmelisiniz.


Çocuklarda Yemek Yeme

Küçük yaşta ki çocuğunuz eğer sıvı kaybı yaşıyorsa ve sıvı gıdaları çok fazla tüketmiyorsa gün içerisinde vücuduna yeterli miktarda sıvı alana kadar katı gıdalar vermemeye özen gösterin. Yemek verirken katı gıdalar yerine biraz daha sıvı besinler çorbalar içirerek vücudu için gerekli olan su miktarını tamamlamaya çalışın. Bir kez dehidrasyon belirtileri göstermeyi bıraktığında, normal yemek yemeye başlayabilirler.

Eğer çocuğunuz yeteri kadar sıvı tüketiyorsa ve herhangi bir sıvı kaybı yaşamıyorsa, gün içerisinde tükettiği yemeklerin normal olmasında hiçbir sıkıntı yoktur. Fakat bireyler eğer yemek yemeyi reddederlerse, sıvı besinleri vermeye devam edin ve çocuğun iştahı normale dönene kadar bekleyin.


Antidiarrhoeal İlaçlar

Antidiarrhoeal olan ilaçlar ishal problemini büyük oran da azaltmaya yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra, pek çok ishal rahatsızlığında genellikle bu ilaçlara gerek duyulmamaktadır. Bazı antidiarrhoeal ilaçlar doktor tarafından reçete edilmese bile reçetesiz bir şekilde eczaneden kolayca alınabilir.

İlaç ile birlikte gelmiş olan hasta bilgi broşürünü iyice kontrol edip size uygun olmuş olup olmadığından emin olun. Emin değilseniz eğer muhakkak bir doktora ya da alırken eczacınıza danışın. Dışkınızı yaparken içerisinde bir miktar kan ya da mukus varsa ya da bunların yanı sıra çok fazla yüksek ateşiniz varsa antidiarrhoeal ilaçları almayın. Bu durumun yerine, tavsiye için doktorunuza başvurun. Pek çok antidiarrhoeal ilaçlar çocuklara verilmemelidir. Bu sebep ile ishal problemi yaşamış olan bir çocuğunuz varsa muhakkak doktora danışın ya da doktora danışmadan bu ilaçları vermeyin.


Ağrı Kesiciler

Ağrı kesiciler pek çok sağlık sorununda başvurduğumuz en sık tükettiğimiz ilaçların başındadır. İshal problemine çok fazla etki etmemektedir fakat oluşan yüksek ateşin ve şiddetli baş ağrısının hafifletilmesine büyük oran da yardımcı olabilir.

Almış olduğunuz ilacın size uygun olmuş olup olmadığını kontrol etmek için ilaçla beraber gelen hasta bilgi broşürünü aksatmadan daima okuyun ve doğru dozu öğrenin. 16 yaşın altında olan çocuklara ise aspirin ağrı kesicisi verilmemelidir. Dozajı ve çerisinde ki diğer bileşenler vücutları için bağışıklık sistemine zarar vererek başka sağlık sorunlarına sebep olabilir.


Antibiyotikler

İshal hastalığının eğer tam olarak sebebi bilinmiyorsa, bu sağlık problemi için antibiyotik tedavisi önerilmemektedir.

Çünkü antibiyotikler:

 • İshal hastalığına sebep olan bir virüsten kaynaklanıyorsa işe yaramaz
 • Vücut için hoş olmayan yan etkilere neden olabilir
 • Hafif koşulları tedavi etmek amacı için art arda kullanıldıklarında çok daha ciddi koşulların tedavisinde daha az etkili olabilirler

Eğer şiddetli ishal problemi yaşıyorsanız ve bu durum ile uzun bir süredir mücadele ediyorsanız ve eğer asıl sebebi belirli bir bakteri tipi ise antibiyotikler önerilebilir. Bunun için bir doktorun antibiyotik reçete etmesi önerilebilir.


Hastanede Tedavi

Ciddi dehidrasyonu tedavi etmek için bazen hastane tedavisi gerekebilir. Tedavi, sıvıların ve besinlerin damara doğrudan uygulanmasını içermektedir.


Diğer Sağlık Koşullarının Tedavisi

Ciddi dehidrasyonu tedavi etmek amacı için bazı durumlarda hastane tedavisi uygulamaları gerekebilir. Yapılacak olan tedavi, sıvıların ve besinlerin damara direk bir şekilde uygulanmasını içermektedir.

Diğer Sağlık Koşullarının Tedavisi:

 • İshal hastalığına sebep olan belirli bir sağlık durumu varsa, bu hastalığı tedavi etmek için meydana gelen belirtilerin hafiflemesine de büyük oranda yardımcı olacaktır.
 • İrritabl bağırsak sendromu, diyet ve ilaçlarınızda ki değişiklikler ile tedavi edilebilir.
 • İnflamatuar bağırsak hastalığı, bağırsakların içerisinde ki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olan ilaçlarla tedavi edilebilir
 • Çölyak hastalığı diyetinizden gluten içermiş olan gıdaları çıkararak tedavi edilebilir.
 • Safra asidi malorbsiyonu, sindirim sisteminde safra oluşumunu da durdurmaya yardımcı olan ilaçlarla tedavi edilebilir.

Probiyotikler

Probiyotikler, yoğurt içerisinde ki ve besin takviyelerinin içerisinde bulunmuş olan canlı bakteri ve mayalardır. Belli başlı probiyotiklerin bir ishal rahatsızlığı dönemini bir miktar daha kısaltabileceğine dair bir takım kanıtlar bulunmaktadır, fakat bu kanıtlar bu sağlık sorununu önlemek için tam anlamıyla yeterli bir güce sahip değildir.


İshal İçin Hangi Doktora Gidilir?

İshal problemi teşhisi ve bu sağlık probleminin tedavisi için bir aile hekimine, acil doktoruna, iç hastalıkları uzmanına ya da sindirim sistemi hastalıkları uzmanına başvurabilirsiniz.


İshale Ne İyi Gelir Evde Tedavi Yöntemleri?

İshale ne iyi gelir evde , ishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler hakkında hazırladığımız yazımızda ishale ne iyi gelir evde uygulanabilecek yöntemler nelerdir inceleye çalışacağız. İshale evbde çözüm için uygulanacak yöntemler.


Probiyotik

Probiyotikler, sağlıklı bağırsak sistemi için gerekli olmuş olan sağlıklı bakterileri içermektedir. Esasen, bazı gıdaların içerisinde bulunmuş olan canlı mikroorganizmalar şu şekildedir:

 • Eski, yumuşak peynirler
 • Pancar turşusu
 • Süzme peynir
 • Bitter çikolata
 • Yeşil zeytin
 • Kefir
 • Lahana turşusu
 • Salatalık turşusu
 • Maya ekmeği
 • Yoğurt

Probiyotikler toz veya hap şeklinde de alınabilmektedir.


Uzak Durulması Gerekenler

Yüksek yağ oranına zarmış ve yağlı gıdalar genellikle ishal problemleri yaşamış olan insanlar için önerilmektedir. Aynı zamanda, kepek gibi yüksek lifli gıdaları ve vücut da oluşabilecek şişkinliği artırabilecek meyve ve sebzeleri sınırlamayı düşünmelisiniz. Uzak durulması ve kaçınılması gereken bazı yiyecekler ve içecekler vardır bunlar aşağıda sizin için sıraladığımız şekildedir:

 • Alkol
 • Suni tatlandırıcılar (sakız, diyet meşrubatlarda ve şekerli ürünlerde bulunur)
 • Fasulyeler
 • Çilek
 • Brokoli
 • Lahana
 • Karnabahar
 • Nohut
 • Kahve
 • Mısır
 • Dondurma
 • Yeşil yapraklı sebzeler
 • Süt
 • Bezelye
 • Biberler
 • Kuru erik
 • Çay

Belli başlı ishal rahatsızlığına yol açan sebepleri tespit ettikten sonra, bu problemin önüne geçerek önlemek için bir takım yöntemler bulmak çok zor değildir. En önemli olan vücudunuz da ve çevrenizde ki hemen hemen her şeyi iyi bir şekilde temizleyerek hijyen sağlamak ve vücudunuzdan içeriye almak istediğiniz gıdaların ve suyun mideye zararlı herhangi bir kaynaktan arındırılmış olduğundan emin olmaktır.

Gün içerisinde ellerinizi sık sık yıkayarak ve temiz tutarak aynı zamanda hasta insanlardan uzak durarak, ishal problemi ile sonuçlanabilecek herhangi bir olası enfeksiyondan büyük oranda korunabilirsiniz. Kendinizi bakteri içermiş olan ve az pişmiş ya da hijyenik olmayan kötü gıdalara maruz bırakmayın. Mutfakla özel olmuş olarak ilgilenmek, ishal rahatsızlığına sebep olan gıda ile ilgili bakteriyel enfeksiyonların önlenmesinde zorunlu bir adımdır.


İshale Ne İyi Gelir Doğal Tedavi Yöntemleri?


İshale ne iyi gelir evde , ishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler hakkında hazırladığımız yazımızda ishale ne iyi gelir doğal yöntemler nelerdirishale kesin çözüm yollarını inceleye çalışacağız.


İshal nasıl geçer doğal?

İshal problemi yaşıyorsanız başlangıç tedavisi olarak evde kendiniz oluşan bir takım belirtileri kolay bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Evde uygulanabilecek tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Rehidrate: İshal problemi ile birlikte kaybedilmiş olan sıvıları yenilemek için başta su olmak üzere gün içerisinde bol bol sıvı tüketilmelidir.
 • Daha güvenli gıdaları tüketin: Tüketilen paketlenmiş gıdalar yerine ev yapımı çorba ya da yoğurt gibi çok daha fazla güvenli olmuş olan gıdaları tüketebilirsiniz.
 • Tetikleyici gıdalardan kaçının: Kafein, pek çok şeker, kızarmış ve baharatlı gıdalar ve süt ürünlerinden oluşmuş olan gıdalar ve içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Pek çok durum ve çevre faktörleri kronik koşullara kadar ishal problemine büyük oranda sebep olabilmektedir. Bu sebep ile oluşan belirtilerinize büyük oranda dikkat edin ve temizleninceye kadar kendinizi nemli ve besleyici tutmaya özen gösterin. Oluşan sorun iki gün içinden daha uzun bir süre sürerse, bu durumu doktorunuza danışın.


İshale Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavi Yöntemleri?

İshale ne iyi gelir evde , ishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler hakkında hazırladığımız yazımızda ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler nelerdir inceleye çalışacağız. İshale bitkisel çözüm yöntemleri.


Yoğurt

Yoğurt, pek çok sağlık sorununa iyi gelen ve oldukça lezzetli olan bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda bu lezzetli ve sağlıklıbesin ishal problemlerine de büyük ölçüde etki etmekte ve tedavi sürecini hızlandırmaktadır. Özellikle lactobacillus acidophilus ve bifidobacterium gibi canlı bakteri kültürlerine sahip olduğu için ishal problemi durumunda oldukça iyi ve mükemmel bir tedavi yöntemi haline gelmektedir.


Zencefil

Zencefil bitkisi pek çok sağlık alanında kullanılan ve oldukça sık tercih edilen bir besindir. Aynı zamanda ishal problemi gibi sağlık sorunlarında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Zencefil pek çok gıda zehirlenmesinin tedavisinde de çok fazla kullanılmaktadır. Ayrıca oluşan şiddetli kramplardan ve karın ağrısından kurtulmaya da yardımcı olabilmektedir.


Çenem otu

Çenem otu tohumları, içerisin de yüksek miktarda müsilaj içermiş olmasının sebebi ile pek çok ishal problemi tedavisi için şiddetle tavsiye edilmektedir. Müsilaj, kuvvetli bir antidiarrhal etki sağlamaktadır.


Elma sirkesi

İshal hastalığı için oldukça fazla etkili olabilecek bir başka evde tedavi yöntemi ise elma sirkesidir. İshal sorununa sebep olan bakterilere karşı oldukça etkili bir ajan olarak görev görmekte ve ishal sorununu büyük oranda tedavi etmektedir.


Muz

İshal sorunu yaşayan kişilerin başvuracağı pek ok tedavi yöntemi vardır. Bunlardan bir diğeri ise muzdur. Muz ishal sorunu yaşayan kişilerin hastalık tükettiği takdirde oldukça fazla lif ihtiyacını karşılar. İshal sorunu yaşayan kişilere yüksek pektin içeriğinden dolayı olgun muz yenmesi önerilmektedir. Pektin, ishal problemini büyük oran da azaltmaya yardımcı olmuş olan suyun içerisinde çözünür bir liftir. Muz, aynı zamanda potasyum bakımından da oldukça zengindir. Potasyum vücut içerisinde ki birtakım hayati fonksiyonları destekleyen bir elektrolittir.


Papatya çayı

Papatya, ishal problemi de dâhil olmak üzere pek çok çeşitli mide rahatsızlıklarına ve bu rahatsızlıklara eşlik eden karın ağrılarından kurtulmaya büyük oran da yardımcı olabilen antispazmodik özelliklere sahip bir bitkidir. Aynı zamanda bağırsak iltihaplarının azaltılmasında da oldukça faydalıdır.


Pirinç

Beyaz pirinç, sindirim sistemi problemlerinde önerilen bir gıdadır çünkü pirincin sindirimi kolaydır. Bu duruma ek olmuş olarak, dışkılara hacim katarak dışkı miktarını azaltmaya büyük ölçüde yardımcı olabilir.


Çörek otu

Çörek otu gaz sorunu, kolik problemi, astım problemi, kabızlık hastalığı ve ishal hastalığı gibi oldukça çeşitli sağlık problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. İshal problemi tedavisinde, çörek otu yağı oldukça fazla kullanılabilir.


Havuç

Havuç pektin içermiş olduğundan dolayı yatıştırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bu sebep ile, ishal durumunda havuç yenmesi de oldukça fazla önerilmektedir.


Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi, vücudunuz ishal probleminden kurtulmuş olduğunda başlamak için iyi bir besin ögesidir ve sıvıları büyük oranda tutabilir. Yulaf ezmesi, vücudun su kaybını önleyen çözünür lif bakımından da oldukça zengindir.


Yeşil çay

Yeşil çay, oldukça fazla tüketilen ve pek çok sağlık problemine iyi gelen bir bitki çayıdır. Aynı zamanda bu çay vücudun sağlıklı bir şekilde işlev görmesini sağlamış olan ve düzenleyen çoklu antioksidanları içerir. Midenizi büyük oranda yatıştırır ve ishal sorunu ve belirtilerinin giderilmesine yardımcı olur.


Sarımsak

Sarımsak, oldukça güçlü antibakteriyel, antiviral ve antiparazitik özelliklere sahip olmuş olan bir bitkidir. Bu durumun sebebi allicin gibi önemli bir bileşen içermiş olmasıdır. Çiğ olarak tüketilen sarımsak tüketmek, bağırsağınızın içerisinde ki ishal problemine sebep olmuş olan mikropları öldürmeye büyük oranda yardımcı olmaktadır.


Elma

Elma içerisinde pek çok pektin içeren bir meyvedir, bu sebep ile, vücut içerisinde ki dışkıyı büyük oranda sertleştirerek ishal rahatsızlığı problemine yardımcı olmaktadır. Diğer bir yandan, elmalarda bulunmuş olan potasyum ve C vitamini, vücudunuzu büyük oranda nemli tutmaya destek olur.


Sonuç

İshale ne iyi gelir nasıl geçer tedavisi nasıldır sitemizde detaylı olarak işlemeye çalıştık. Ayrıca ishale ne iyi gelir evdeishale ne iyi gelir doğal ve ishale ne iyi gelir bitkisel yöntemler incelediğimiz konular içerisinde yer almıştır. İshale ne iyi gelir kesin çözüm ve tedavisi nasıldır yazımız içerisinde bulunan konular içerisinde yerini almıştır.


Comments (0)
Add Comment